Vlhkost zdiva jsou tepelné ztráty
Kde je vlhkost, tam jsou nevzhledné skvrny, plíseň a koroze omítek
Plíseň v domě znamená zdravotně závadné prostředí
Máme řešení, a to je námi prováděná sanace vlhkého zdiva

Sanační omítky

Sanační práce na vlhkém objektu jsou vždy velice rozmanité a je zcela nemožné zvolit pouze jeden sanační postup ke správnému odvlhčení domu. Co je ale důležité a skoro vždy zapotřebí, je zhotovení sanačních omítkových systémů, které odvedou zbytkovou vlhkost ve zdivu skrze svojí pórovitost, velmi dobře umožňují vodním párám difundovat ven ze zdiva.

Sanační omítkové systémy slouží k omítání vlhkého či zasoleného zdiva, jelikož nejznámějším parametrem sanačních omítek je jejich otevřená pórovitost (vzdušnost). Díky tomu dochází k odvádění vlhkosti ze zdiva a vytváření velice dobrých podmínek pro jeho vysychání. Sanační omítky také mají své nenahraditelné zastoupení u soklových částí fasád objektů, kdy tyto části jsou silně namáhané odstřikující vodou a zvířecím vyměšováním. Jedním z mnoha důvodů, proč zhotovit sanační omítkové systémy je i stálé zasolování korodovaných omítek, vzlínající vlhkost z podzákladí objektu je nositelem dusičnanových, síranových, chloridových a uhličitanových iontů (ve vodě rozpustných solí), tyto ionty se při vysychání zdiva ukládají na povrchu omítky a tím vytvářejí nežádoucí vrstvu hydroskopických solí, které jsou velmi nežádoucí pro zdivo a celou konstrukci objektu. Hydroskopické sole májí za následek absorpci vzdušné vlhkosti do omítky a dochází ke zvýšené salinitě a stálému zavlhání omítek, zdivo může být suché, ale omítka je stále vlhká na pohled i na dotyk. Je důležité stávající poškozené omítky před dalšími sanačními opatřeními oklepat nad hranici viditelných škod asi do výšky rovnající se tloušťce zdiva. Jedná se o dostatečnou výšku pro správné odstranění všech korodovaných kusů omítky. Než se ale začne s aplikací omítek, i režné zdivo by mělo být ještě očištěno a spáry by měly být proškrábnuty aspoň do hloubky 20 mm. Před samotným zhotovením sanačních omítek v našem případě aplikujeme ještě tzv. „rozdělovač vody“, svým názvem SaltStop, ten zabraňuje dalším výkvětům a tvoření solí a napomáhá k rychlejšímu vyschnutí zdiva. Protisolný nátěr aplikujeme ve dvou vrstvách, první vrstvu aplikujeme na očištěné zdivo, druhou vrstvu nanášíme na špric, tento způsob vytváří velmi účinný systém pro vyschnutí zdiva. Naše omítky mají dlouhodobou životnost a jsou zhotovovány dle směrnic WTA (Vědeckotechnická společnost pro sanace staveb).

Veškeré údaje, zejména texty a fotografie uvedené na těchto webových stránkách jsou výtvorem a vlastnictvím společnosti KAPILAR sanace s.r.o., představují její know-how a jako takové požívají ochrany podle autorských práv a předpisů upravujících duševní vlastnictví.

Konzultace ZDARMA

Nezávazně objednat

Poptávkový formulář

Proč si vybrat nás?

Máme osobní přístup a slušné jednání

Slušné chování a dobře odvedená práce je naší prioritou

Garance nejlepší ceny

Naše cena je vždy nejlepší na trhu sanace zdiva

Vyhotovení rozpočtu do 24 hodin

Zahájení práci již do jednoho týdne

S námi budete spokojeni

Máme za sebou již stovky úspěšně odvlhčených nemovitostí

Copyright © 2018 | Izolace-vlhkeho-zdiva.cz | Sanace-injektaz.cz